Logo

GLP nejen v novinách a časopisech...

Puškinův památník 2018

Dne 13. 4. 2018 v krajském kole soutěže Puškinův památník naši školu velmi úspěšně reprezentovala Denisa Julie Neumannová ze 4.A. Do celostátního kola, které se bude konat dne 5.6. 2018 pod záštitou Ruského velvylanectví v Praze, postupuje z prvního místa s výrazně nejvyšším počtem bodů.
Blahopřejeme!

Puškinův památník 2018 Puškinův památník 2018 Puškinův památník 2018


Úspěch v soutěži ChemQuest 2018 – kategorie SŠ!

V celorepublikovém finále chemické soutěže ChemQuest, které se konalo 19.4.2018 na VŠCHT Praha, zvítězil náš tým GLP s prezentací Apokalypsa přichází.
Výborný scénář, fungující pokusy a celkové provedení ohromilo porotu natolik, že jsme vybojovali 1. místo v republice! Děkujeme Elišce Růžičkové, Janě Pojerové a Zuzaně Petrmichlové ( soutěžící tým) a také Veronice Groeslové a Jiřímu Růžičkovi (technická podpora, spolupráce na scénáři).

ChemQuest 2018


Výsledky krajského kola Dějepisné soutěže

Dne 5.4.2018 proběhlo krajské kolo Dějepisné soutěže v Sušici. Naši studenti Radek Vladař a Eliška Růžičková ze třídy 7.L a Jan Pěnkava ze třídy 5.E zvítězili a postupují do celostátního kola. Mezi vítězi krajských kol získalo naše družstvo nejvyšší počet bodů.
Blahopřejeme!

Dějepisná soutěž Dějepisná soutěž


Výsledky olympiády ve španělském jazyce

Dne 26.3.2018 se konalo krajské kolo soutěže ve španělském jazyce v KCVJŠ (Krajské centrum vzdělávání a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky v Plzni). Naše žačky, Alice Feifrlíková ze 4.A a Barbora Halířová z 1.A, obdržely krásné 2. místo v I a II kategorii a Lucie Malánová z 6.E postoupila do národního kola v Praze.
Všem úspěšným žačkám blahopřejeme a přejeme jim mnoho úspěchu v dalším kole!

Olympiády ve španělském jazyce Olympiády ve španělském jazyce


Výsledky soutěží Gran Canaria a Valencie

Blahopřejeme Milanu Marťákovi (5.E) k vítězství v soutěži Gran Canaria a Ondřeji Lokajovi (5.E) k druhému místu v soutěži Valencie!

pdf Výsledky - Valencie
pdf Výsledky - Grana Canaria


Technická olympiáda Plzeňského kraje – GLP již potřetí mezi nejlepšími

Technická olympiáda Plzeňského kraje

Ve čtvrtek 8. února 2018 Lukáš Frána a Viktor Procházka z 8. L již potřetí zvítězili v soutěži Technická olympiáda Plzeňského kraje.

Za účasti hejtmana PK Josefa Bernarda a rektora ZČU Miroslava Holečka před odbornou porotou tentokrát prezentovali práci na téma Vzdálený senzorický monitorovací systém – meteostanice.

Gratulujeme k vynikajícímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!


Mistrovství ČR v basketbalu, 26. ledna 2018

Mistrovství ČR v basketbalu

Děvčata z naší školy se zúčastnila Mistrovství ČR v basketbalu konané v Karlových Varech. Postup si vybojovala přes okresní, krajské kolo a kvalifikaci o MČR v Poděbradech. Na MČR postoupilo pouze 6 škol, ale přesto velmi kvalitních mužstev, kde mimo jiné nechyběly extraligové hráčky a dokonce i reprezentantky ČR. Zápasy byly vyrovnané a děvčata (Monika Kapitánová, Lenka Kapitánová, Alice Lukešová, Kateřina Dolejšová, Libuše Plevačová, Lucie Bayerová, Michaela Nekolová, Kateřina Šafránková, Ivana Šimanová) bojovala o co možná nejlepší umístění a občas chybělo jen pověstné štěstíčko. Přesto je 5. místo v České republice obrovským úspěchem. Což utvrzuje nominace Moniky Kapitánové do ALL STAR týmu (pětky nejlepších hráček) celého republikového turnaje.


Soutěž Cena Republiky Peru, 28. listopadu 2017

República Perú República Perú

Tématem již sedmého ročníku školní soutěže "Cena Republiky Peru 2017" byl život kronikáře Felipe Guamán Poma de Ayala. Soutěž s účelem poznání kultury a rozšíření znalostí o Peru mezi českými studenty je organizována Velvyslanectvím Peru.

První cenu obdržela studentka pátého ročníku bilingvního studia, Eliška Čadová.

Předávání cen se konalo 28. listopadu v Obřadní síni Magistrátu města Plzně v přítomnosti paní Liliany de Torres- Muga, Ph.D., velvyslankyně Peru v České republice.


Historická soutěž v Chebu, 23. listopadu 2017

pdf Výsledky celostátní Historické soutěže v Chebu (23. 11. 2017)


Konference studentských odborných prezentací v cizích jazycích, 14. listopadu 2017

Konferece ZČU Konferece ZČU

Dne 14. listopadu 2017 se studenti našeho gymnázia zúčastnili desátého ročníku Konference studentských odborných prezentací v cizích jazycích. Akci pořádá Ústav jazykové přípravy Západočeské univerzity.

První místo v sekci střední školy - španělština získala Tina Tvrdíková s prezentací "Lucidní snění", Magdaléna Prázná získala druhé místo se svým téma "Schizofrenie" a třetí místo patří Štěpánce Vyletové, která předvedla svou prezentaci "Valencie". Všechny studenky jsou z bilingvní česko-španělské sekce našeho gymnázia.

První místo v sekci střední školy - angličtina získala Veronika Vacková ze 4.L.

Odkaz na Externí odkaz článek na ujp.zcz.cz


Národní cena Erasmus+/eTwinning, 13. října. 2017

Národní cena Erasmus+/eTwinning

Ve dnech 12. – 14. října 2017 se konala Národní konference Erasmus+/eTwinning v Olomouci, kde byla našemu projektu Aprendiendo con emoción(ES) udělena Národní cena v kategorii Nejlepší projekt Erasmus+/eTwinning. Poděkování patří všem žákům a pedagogům, kteří se na něm podíleli.

Odkaz na Externí odkaz článek na plzen.eu


Technika má zlaté dno, 11. října 2017

Technika má zlaté dno

Ve středu 11. 10. 2017 proběhla soutěž vyhlášená Plzeňským krajem "Technika má zlaté dno". V soutěži naše gymnázium reprezentovali žáci 5.L Marek Hanzl a Michal Lindner ve čtyřčlenném družstvu spolu s žáky 14. ZŠ Viktorem Faimanem a Adélou Grimovou. V konkurenci deseti středních škol jsme obsadili velmi pěkné páté místo.
Gratulujeme!


Starší články

Kalendář

Úřední hodiny o prázdninách
červenec a srpen 2019

Hlavní prázdniny
29. 6. - 1. 9. 2019

Nová přihláška a provozní řád jídelny
od 1. května 2019

Stravovací komise
schůzka každý čtvrtek
o první velké přestávce
v jídelně

Fotogalerie

uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk

Odkazy

SOČ Plzeňského kraje
Logo SOČ
www.glp.cz/soc

Matematická olympiáda
Plzeňského kraje

Stránky MO PK
www.glp.cz/mo

Krajský parlament dětí a mládeže PK
Stránky KPDM PK
Externí odkaz parlament.radovanek.cz

Časopis GLP Luděk
Časopis Luděk
Externí odkaz facebook.com/Luděk-GLP-205645907149/

Dotace na projekt
Zpíváme vám pro radost VI
Městský obvod Plzeň 4
Externí odkaz umo4.plzen.eu

Charity

Diakonie - chcete být dobrovolníkem?
Diakonie
Externí odkaz www.diakoniezapad.cz

Člověk v tísni
regionální pobočka Plzeň
Člověk v tísni
Externí odkaz www.clovekvtisni.cz

Diecézní charita Plzeň
Charita
Externí odkaz www.dchp.cz

© 2019 Gymnázium Luďka Pika | webmaster@gop.pilsedu.cz | HTML 5 | CSS