Logo

GLP nejen v novinách a časopisech...

Technická olympiáda Plzeňského kraje – GLP již potřetí mezi nejlepšími

Technická olympiáda Plzeňského kraje

Ve čtvrtek 8. února 2018 Lukáš Frána a Viktor Procházka z 8. L již potřetí zvítězili v soutěži Technická olympiáda Plzeňského kraje.

Za účasti hejtmana PK Josefa Bernarda a rektora ZČU Miroslava Holečka před odbornou porotou tentokrát prezentovali práci na téma Vzdálený senzorický monitorovací systém – meteostanice.

Gratulujeme k vynikajícímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!


Mistrovství ČR v basketbalu, 26. ledna 2018

Mistrovství ČR v basketbalu

Děvčata z naší školy se zúčastnila Mistrovství ČR v basketbalu konané v Karlových Varech. Postup si vybojovala přes okresní, krajské kolo a kvalifikaci o MČR v Poděbradech. Na MČR postoupilo pouze 6 škol, ale přesto velmi kvalitních mužstev, kde mimo jiné nechyběly extraligové hráčky a dokonce i reprezentantky ČR. Zápasy byly vyrovnané a děvčata (Monika Kapitánová, Lenka Kapitánová, Alice Lukešová, Kateřina Dolejšová, Libuše Plevačová, Lucie Bayerová, Michaela Nekolová, Kateřina Šafránková, Ivana Šimanová) bojovala o co možná nejlepší umístění a občas chybělo jen pověstné štěstíčko. Přesto je 5. místo v České republice obrovským úspěchem. Což utvrzuje nominace Moniky Kapitánové do ALL STAR týmu (pětky nejlepších hráček) celého republikového turnaje.


Soutěž Cena Republiky Peru, 28. listopadu 2017

República Perú República Perú

Tématem již sedmého ročníku školní soutěže "Cena Republiky Peru 2017" byl život kronikáře Felipe Guamán Poma de Ayala. Soutěž s účelem poznání kultury a rozšíření znalostí o Peru mezi českými studenty je organizována Velvyslanectvím Peru.

První cenu obdržela studentka pátého ročníku bilingvního studia, Eliška Čadová.

Předávání cen se konalo 28. listopadu v Obřadní síni Magistrátu města Plzně v přítomnosti paní Liliany de Torres- Muga, Ph.D., velvyslankyně Peru v České republice.


Historická soutěž v Chebu, 23. listopadu 2017

pdf Výsledky celostátní Historické soutěže v Chebu (23. 11. 2017)


Konference studentských odborných prezentací v cizích jazycích, 14. listopadu 2017

Konferece ZČU Konferece ZČU

Dne 14. listopadu 2017 se studenti našeho gymnázia zúčastnili desátého ročníku Konference studentských odborných prezentací v cizích jazycích. Akci pořádá Ústav jazykové přípravy Západočeské univerzity.

První místo v sekci střední školy - španělština získala Tina Tvrdíková s prezentací "Lucidní snění", Magdaléna Prázná získala druhé místo se svým téma "Schizofrenie" a třetí místo patří Štěpánce Vyletové, která předvedla svou prezentaci "Valencie". Všechny studenky jsou z bilingvní česko-španělské sekce našeho gymnázia.

První místo v sekci střední školy - angličtina získala Veronika Vacková ze 4.L.

Odkaz na Externí odkaz článek na ujp.zcz.cz


Národní cena Erasmus+/eTwinning, 13. října. 2017

Národní cena Erasmus+/eTwinning

Ve dnech 12. – 14. října 2017 se konala Národní konference Erasmus+/eTwinning v Olomouci, kde byla našemu projektu Aprendiendo con emoción(ES) udělena Národní cena v kategorii Nejlepší projekt Erasmus+/eTwinning. Poděkování patří všem žákům a pedagogům, kteří se na něm podíleli.

Odkaz na Externí odkaz článek na plzen.eu


Technika má zlaté dno, 11. října 2017

Technika má zlaté dno

Ve středu 11. 10. 2017 proběhla soutěž vyhlášená Plzeňským krajem "Technika má zlaté dno". V soutěži naše gymnázium reprezentovali žáci 5.L Marek Hanzl a Michal Lindner ve čtyřčlenném družstvu spolu s žáky 14. ZŠ Viktorem Faimanem a Adélou Grimovou. V konkurenci deseti středních škol jsme obsadili velmi pěkné páté místo.
Gratulujeme!


Eurorébus, krajské kolo, 8. dubna 2017

Dne 8. dubna 2017 se uskutečnilo krajské kolo soutěže EUROREBUS. Do krajského kola postupují školní třídy a jednotlivci s největším počtem bodů získaných za úkoly, které plní od září do dubna. Do krajského kola se probojovalo 5 tříd a v celostátním kole nás bude reprezentovat vždy trojice studentů z každé postupující třídy – 7.L (postupuje z 2. místa), 4.L (ze 3. místa) a 2.L (ze 4. místa). V jednotlivcích postupují 3 studenti.

Odkaz na Externí odkaz fotky z místa konání a ocenění.


Matematický náboj 2017, 7. dubna 2017

V pátek 7. 4. 2017 se konal v pražském Průmyslovém paláci na Výstavišti v Holešovicích 13. ročník soutěže Matematický náboj. Naše škola vyslala dvě soutěžní družstva. Družstvo v kategorii Junior bylo ve složení Marek Hanzl (4.L), Michal Lindner (4.L), Jiří Sloup (5.L), Dominika Soukupová (1.A) a Maxmilián Nonfried (5.L). Toto družstvo obsadilo 68. místo ze 138 zúčastněných. V kategorii Senior nás reprezentovalo družstvo ve složení Anna Mírková (5.L), Viktor Procházka (7.L), Michaela Baníková (8.L), Štěpán Červenka (8.L) a Martin Stránský (8.L). Senioři obsadili 48. místo ze 138 zúčastněných. Srdečně blahopřejeme.

Odkaz na Externí odkaz fotky z místa konání.


Úspěch v krajském kole Dějepisné soutěže, 5. dubna 2017

Dějepisná soutěž Dějepisná soutěž

Dne 5. dubna 2017 se tým žáků našeho gymnázia v sestavě Eliška Růžičková a Radek Vladař ze 6.L a Honza Pěnkava ze 4.E zúčastnil krajského kola Dějepisné soutěže českých a slovenských gymnázií, která se konala v Sušici, a obsadil 1. místo.

Téma letošního 26. ročníku znělo "Léta strachu i nadějí".


První místa v Soutěži ve španělštině, 31. března 2017

Dne 31. března 2017 proběhlo krajské kolo Soutěže ve španělštině. Ve všech kategoriích obsadili naši žáci první místa: v kategorii SŠI. Jan Smitka (5.L), v kategorii SŠII. Anna Froydová (8.L) a v kategorii SŠIII. Otakar Duchek (6.E). Všichni postupují do Ústředního kola. Vítězům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Odkaz na Externí odkaz foto s diplomy.


Žáci GLP jsou vicemistři republiky ve florbale, 21. - 22. března 2017

Naši žáci se 21. až 22. března 2017 zúčastnili Republikového finále školních týmů 3.kategorie v Praze. První den sehráli dva zápasy - se ZŠ Kladno a se ZŠ Campanus Praha. Oba zápasy vyhráli, ze skupiny postoupili z prvního místa. Další den v semifinále porazili ZŠ Eden Praha a netrpělivě čekali na zápas o zlato. Ve finále nestačili na Uherský Brod a odvezli si stříbrné medaile. Adam Stejskal byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Kluci, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Odkaz na Externí odkaz celý článek a fotogalerii z vyhlášení.


Ocenění učitelů, 28. března 2017

Ocenění učitelů

Symbolicky v Den učitelů ocenil hejtman Josef Bernard 23 pedagogů ze škol v Plzeňském kraji za jejich úspěšnou pedagogickou práci. Z Gymnázia Luďka Pika, Plzeň se této cti dostalo PaedDr. Jitce Voráčové a Mgr. Ivaně Sirotkové.

Oběma kolegyním gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


Plzeňský kraj: plzensky-kraj.cz, 27. března 2017

V soutěži Gymnazista roku se utkalo 26 nejlepších studentů kraje

Gratulujeme našemu žákovi Josefu Valešovi za druhé místo v soutěži Gymnazista roku 2016.

Externí odkaz plzensky-kraj.cz/cs/clanek/v-soutezi-gymnazista-roku-se-utkalo-26-nejlepsich-studentu-kraje


Česká televize: ceskatelevize.cz, 25. března 2017

Externí odkaz ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166979-tyden-v-regionech-cechy/217411000390012-tyden-v-regionech (od 13:54)


6. ročník soutěže Ústy básníka, 22. března 2017

Ústy básníka Ústy básníka

Dne 22.března 2017 se konal již 6. ročník soutěže v recitaci poezie hispanofonních autorů Ústy básníka pro studenty španělského jazyka na Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů Praha s.r.o. V kategorii B (16 - 19 let) skončil na nádherném třetím místě Jan Smitka (5.L). Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


Zlatý erb ocenil ty nejlepší weby, Deník 21. března 2017

Naši žáci Martin Žatkovič a Tomáš Sandrini vyhráli 1. místo v krajském kole soutěže Junior Erb 2017 se stránkou Externí odkaz www.oddilsip.cz - Externí odkaz foto z ocenění.


Recitační soutěž Čtvrtlístek, 6. února 2017

Děčín a 6. ročník celostátní recitační soutěže Čtvrtlístek přivítají naše gymnázium i letos.

Divadlo Dialog letos 6. března znova propůjčilo své prostory regionálnímu kolu soutěže Memoriál Rostislava Čtvrtlíka - Čtvrtlístek. Naše gymnázium na tuto mladou soutěž reaguje od jejího počátku, kdy na celorepublikové úrovni soutěž figuruje popáté.

V regionálním kole zasedli v porotě herec a ředitel Divadla Dialog Jakub Zindulka, členka zapsaného spolku Čtvrtlístek Mgr. Lucie Benešová a Mgr. Janeta Benešová, zakladatelka a realizátorka soutěže, ředitelka Městského divadla Mladá Boleslav. Své výkony před nimi předvedli Martin Hložek z 5.L a Lucie Kepková a Jakub Vlach z 3.A.

Všichni naši soutěžící se umístili na stupních vítězů. V recitaci Martin Hložek na místě 3. a Jakub Vlach na místě nejvyšším - 1.

V dramatizaci pak Lucie Kepková a Jakub Vlach na místě druhém. Postupová první dvě místa ve dvou kategoriích nás tedy opět posunula do Děčína, kde proběhne kolo nejvyšší - celorepublikové, a to 21. a 22. dubna 2017.

Všem třem zúčastněným, kteří porotu svým vystoupením skutečně zaujali, blahopřejeme a za účast jim děkujeme. Na celostátní přehlídce jistého nepřehlédnutelného hereckého umu totiž jméno našeho gymnázia zazní už potřetí.

Mgr. Kielbergerová Radomíra

Čtvrtlístek
Čtvrtlístek
Čtvrtlístek
Čtvrtlístek

Výsledky soutěže Technická olympiáda Plzeňského kraje, 9. února 2017

Technická olympiáda Technická olympiáda

Ve čtvrtek 9. února 2017 se na Západočeské univerzitě v Plzni na Fakultě elektrotechnické konal již čtvrtý ročník Technické olympiády Plzeňského kraje. Jedná se o kolektivní soutěž, kde soutěžní tým musí tvořit nejméně 2 žáci z jedné střední školy v řešení tematických okruhů technických problémů. Z GLP se již potřetí zúčastnili Lukáš Frána a Viktor Procházka (oba ze 7. L), tentokrát s projektem Inteligentní skleník. Stejně jako v loňském roce obhájili mezi zúčastněnými gymnázii první místo.

Vítězům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci GLP.


GLP slaví ve florbale postup do celorepublikového kola, 26. ledna 2017

Dne 26.ledna 2017 se konal florbalový turnaj škol o postup do celorepublikového kola, které se bude konat v březnu v Praze.

Zpočátku vypadal zápas všelijak, ale naši hráči se snažili dorovnat a díky naší vřelé psychické i fyzické podpoře to dokázali. Třídní borci měli bojového ducha, který jim zápas pomohl dotáhnout do zdárného konce. Bohužel s mírnými pády. V prvním i druhém zápase ze sebe vydali to nejlepší a to se také odrazilo ne jejich vynikajícím výsledku. Náš školní florbalový tým měl podporu třídy 2.L a členů jejich rodin. Třída vytvořila transparenty s bezvadnými hesly. V některých napínavých chvílích se halou ozývalo nadšené jásání publika za doprovodu rytmického tleskání. Než naše třída ho haly dorazila, byly slyšet jen odrazy děravých míčků a florbalových hokejek. Ale po chvíli se atmosféra uvolnila a díky naší hlasité podpoře se začalo školnímu týmu dařit.

Vzhledem k velmi vyrovnaným výsledkům jsme byli rádi, že jsme tento turnaj vyhráli a postoupili tak do celostátního kola. Tímto bychom Vás rádi pozvali, abyste nás podpořili na finálovém turnaji.

Sekunda L, GLP

Fotogalerie je na adrese Externí odkaz facebook.com/glpplzen/photos/?tab=album&album_id=1400585263319134


Naši studenti se dostávají mezi výběr studentů ČR do chemických kempů

Po Míše Baníkové z 8.L (řešitelce korespondenčního kursu KSICHT), která se v létě zúčastnila chemického soustředění pořádaného PřF UK Praha, jsme se dozvěděli, že se také Michal Lindner ze 4.L dostal mezi výběr studentů - chemických olympioniků, a zúčastnil se letos v létě chemického soustředění Běstvinka, pořádaného VŠCHT Praha!

Michal Lindner, 4.L
Michal Lindner, 4.L
Michaela Baníková, 8.L
Michaela Baníková, 8.L

Letní chemické odborné soustředění Běstvinka

V týdnech 16. – 30. 7. 2016 jsem se zúčastnil letního chemického soustředění Běstvinka, pořádaného studenty z vysoké školy chemicko technologické (VŠCHT), kteří dle svých zkušeností ze svých let účastnění na Běstvině (pro olympioniky chemické olympiády kategorie C, B, A), uspořádali pro mladší děti výjimečný program. Na Běstvinku se lze přihlásit přes umístění v krajském kole CHO kategorie D (žáci 8. a 9. třídy).

Na chemickém soustředění lze získat významně mnoho vědomostí, zkušeností s chemickým náčiním, ale i mnoho kamarádů s podobnými zájmy, a také zábavy u celodenních i celonočních doprovodných her a výletů, či naprosto fascinujících táboráků, při zvuku libozvučných kytar.

Běstvinka
Běstvinka

Byli jsme společně se slovenskými spoluúčastníky rozděleni do šesti skupin po 12-13 lidech, ve kterých jsme poslouchali přednášky, laborantovali a dělali i ostatní činnosti.

Běstvinka

Denní harmonogram byl tvořen většinou ranní rozcvičkou, snídaní, prvního 90 min. bloku dopolední svačinovou pauzou 30 min., druhého bloku pauzou na oběd, poledním klidem, poté opět 3. blok, svačinová pauza, 4. blok a pauza před večeří, večeře, předvečerní volno, dobrovolné večerní přednášky na různá témata od nejen chemiků. O dopoledních a odpoledních hodinách probíhaly přednášky, či práce v laboratoři nebo dílně.

Myslím, že tento typ dobrovolného učení velice podporuji a byla pro mne i samotné soustředění vodítkem, že chemie je velice zajímavý obor a velice mne zajímá.

Doufám, že se sem opět dostanu a je to jedna z věcí, na kterou se těším téměř nejvíce.

Běstvinka
Běstvinka

Michal Lindner, 4.L

Chemické soustředění KSICHT

V červnu jsem se zúčastnila závěrečného soustředění Korespondenčního semináře inspirovaného chemickou tématikou, který pořádá Přírodovědecká fakulta Karlovy univerzity.

Hlavní náplní soustředění bylo prohloubení laboratorních zkušeností. Strávili jsme celé tři dny v laboratořích anorganické, organické a analytické chemie, kde jsme si vyzkoušeli tvorbu nejrůznějších anorganických preparátů, alkalimetrická stanovení nebo třeba Pechmannovu kondenzaci. Kromě laboratorních praktik jsme měli několik odborných přednášek o explozích, alkaloidech, výpočetní chemii, apod.Zajímavou součástí byla také exkurze do Ústavu organické chemie a biochemie, kde jsme si prohlédli některé z laboratoří a měli možnost mluvit s opravdovými chemiky. Mě nejvíc zaujala laboratoř pro vývoj léčiv.

Tyto aktivity zaměřené na rozvoj chemických dovedností doprovázel bohatý doprovodný program tvořený, kromě kratších her, i noční šifrovačkou po zajímavých místech Prahy a velkou večerní hrou, která nám měla přiblížit, jak vypadá studium na vysoké škole.

Soustředění jsem si moc užila a doufám, že se ho budu moci zúčastnit i v příštím roce.

Michaela Baníková, 8.L


GLP slaví ve florbale postup z kraje, 14. prosince 2016

Florbal

Po vyhraném obvodním a okresním kole nás 14. prosince 2016 čekalo krajské kolo v Rokycanech. Odehráli jsme celkem čtyři zápasy s celkovým skóre 15:1 v náš prospěch. Nejtěžším soupeřem byl Tachov, se kterým jsme v základní skupině vyhráli pouze 1:0. Na stejný tým jsme narazili i ve finále, kde jsme potvrdili naše kvality a po výhře 4:0 jsme s přehledem krajský turnaj ovládli a postoupili. Koncem ledna nás na Lokomotivě v Plzni čeká boj o republikové finále AŠSK ČR s vítězi Jihočeského a Středočeského kraje. Děkuji všem spolužákům za týmovou hru a panu učiteli Krupovi za trenérské pokyny.

Adam Stejskal, 2.L


Úspěch ve florbalu, 2. prosince 2016

Florbal

Naši florbalisti dosáhli na 1. místo v okresním kole ve florbalu (III.kategorie chlapci) a postupují do krajského kola.
 


Úspěch v M-F soutěži Náboj junior, 25. listopadu 2016

V pátek 25. 11. 2016 reprezentovala dvě družstva naše Gymnázium Luďka Pika v Plzni v 5. ročníku matematicko - fyzikální soutěže Náboj Junior pro žáky základních škol a víceletých gymnázií.

V soutěžním místě na Gymnáziu Mikulášské náměstí v Plzni obsadili:

  • čtvrté místo družstvo ve složení Adam Všaha, Jindřich Reichl, Denisa Šperlová a Marek Hanzl, 97. místo v republice
  • sedmé místo družstvo ve složení Adam Pešek, Petr Matas, Michaela Breníková a Václav Hajšman, 118. místo v republice.

V celé České republice soutěžilo celkem 283 družstev. Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci našeho gymnázia a gratujujeme k dosaženým výsledkům.

Externí odkaz Fotky a diplomy


Úspěch ve finále Dějepisné soutěže, 24. listopadu 2016

Dějepisná soutěž Dějepisná soutěž

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH NAŠÍ ŠKOLY VE FINÁLE DĚJEPISNÉ SOUTĚŽE ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH GYMNÁZIÍ!

Dne 24. listopadu 2016 se tým studentů našeho gymnázia v sestavě Josef Valeš, Monika Kapitánová a Veronika Majerová ze 7.L zúčastnil celostátního kola Dějepisné soutěže českých a slovenských gymnázií, která se již tradičně konala v Chebu.

Téma letošního jubilejního 25. ročníku, na kterém byla přítomna řada významných historiků a slavných osobností, znělo „Od diktatury k diktatuře“ (od osvobození 1945 do konce roku 1948).

Naše družstvo se z celkového počtu 75 gymnázií umístilo na 2. místě, čímž zatím dosáhlo největšího úspěchu GLP v historii soutěže.


Technika má zlaté dno, 26. října 2016

Ve středu 19. 10. 2016 se čtyřčlenný tým žáků Gymnázia Luďka Pika v Plzni a 14. ZŠ v Plzni Doubravce zúčastnil soutěže „Technika má zlaté dno“, kterou vyhlašuje Krajský úřad Plzeňského kraje. Družstvo ve složení Martin Stránský a Jaroslav Váňa z GLP a Tereza Bartovská a Viktor Faiman ze 14. ZŠ za necelých pět hodin sestavili ze stavebnic Merkur a Bofin elektrickou pilu, která nařezala lišty na rámeček obrázku, na němž byla prezentována soutěž a právě tento tým. Z devíti maturitních družstev jsme obsadili čtvrté místo.

Soutěžícím za reprezentaci své školy děkujeme a blahopřejeme!

Fotogalerie je na adrese Externí odkaz facebook.com/glpplzen/posts/1289769017734093


Plzeň 2015: facebook.com/Pilsen2015, 18. října 2016

Pěvecký sbor GLP na Bavorsko-českém festivalu Treffpunkt

Externí odkaz www.facebook.com/Pilsen2015/posts/1315002751851484


Starší články

Elektronická
žákovská knížka

Bakaláři

Schůzky stravovací komise
každé pondělí o první velké přestávce, v jídelně

Odkazy

Stránky matematické olympiády Plzeňského kraje
Stránky MO PK
Externí odkaz www.glp.cz/mo

Krajský parlament dětí a mládeže PK
Stránky KPDM PK
Externí odkaz parlament.radovanek.cz

Časopis GLP Luděk
Časopis Luděk
Externí odkaz facebook.com/Luděk-GLP-205645907149/

Dotace na projekt
Španělské divadlo v Plzni
Městský obvod Plzeň 4
Externí odkaz umo4.plzen.eu

Charity

Diakonie - chcete být dobrovolníkem?
Diakonie
Externí odkaz www.diakoniezapad.cz

Člověk v tísni
regionální pobočka Plzeň
Člověk v tísni
Externí odkaz www.clovekvtisni.cz

Diecézní charita Plzeň
Charita
Externí odkaz www.dchp.cz

© 2018 Gymnázium Luďka Pika | webmaster@gop.pilsedu.cz | HTML 5 | CSS