Logo

GLP nejen v novinách a časopisech...

Novější články

Eurorébus, krajské kolo, 8. dubna 2017

Dne 8. dubna 2017 se uskutečnilo krajské kolo soutěže EUROREBUS. Do krajského kola postupují školní třídy a jednotlivci s největším počtem bodů získaných za úkoly, které plní od září do dubna. Do krajského kola se probojovalo 5 tříd a v celostátním kole nás bude reprezentovat vždy trojice studentů z každé postupující třídy – 7.L (postupuje z 2. místa), 4.L (ze 3. místa) a 2.L (ze 4. místa). V jednotlivcích postupují 3 studenti.

Odkaz na Externí odkaz fotky z místa konání a ocenění.


Matematický náboj 2017, 7. dubna 2017

V pátek 7. 4. 2017 se konal v pražském Průmyslovém paláci na Výstavišti v Holešovicích 13. ročník soutěže Matematický náboj. Naše škola vyslala dvě soutěžní družstva. Družstvo v kategorii Junior bylo ve složení Marek Hanzl (4.L), Michal Lindner (4.L), Jiří Sloup (5.L), Dominika Soukupová (1.A) a Maxmilián Nonfried (5.L). Toto družstvo obsadilo 68. místo ze 138 zúčastněných. V kategorii Senior nás reprezentovalo družstvo ve složení Anna Mírková (5.L), Viktor Procházka (7.L), Michaela Baníková (8.L), Štěpán Červenka (8.L) a Martin Stránský (8.L). Senioři obsadili 48. místo ze 138 zúčastněných. Srdečně blahopřejeme.

Odkaz na Externí odkaz fotky z místa konání.


Úspěch v krajském kole Dějepisné soutěže, 5. dubna 2017

Dějepisná soutěž Dějepisná soutěž

Dne 5. dubna 2017 se tým žáků našeho gymnázia v sestavě Eliška Růžičková a Radek Vladař ze 6.L a Honza Pěnkava ze 4.E zúčastnil krajského kola Dějepisné soutěže českých a slovenských gymnázií, která se konala v Sušici, a obsadil 1. místo.

Téma letošního 26. ročníku znělo "Léta strachu i nadějí".


První místa v Soutěži ve španělštině, 31. března 2017

Dne 31. března 2017 proběhlo krajské kolo Soutěže ve španělštině. Ve všech kategoriích obsadili naši žáci první místa: v kategorii SŠI. Jan Smitka (5.L), v kategorii SŠII. Anna Froydová (8.L) a v kategorii SŠIII. Otakar Duchek (6.E). Všichni postupují do Ústředního kola. Vítězům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Odkaz na Externí odkaz foto s diplomy.


Žáci GLP jsou vicemistři republiky ve florbale, 21. - 22. března 2017

Naši žáci se 21. až 22. března 2017 zúčastnili Republikového finále školních týmů 3.kategorie v Praze. První den sehráli dva zápasy - se ZŠ Kladno a se ZŠ Campanus Praha. Oba zápasy vyhráli, ze skupiny postoupili z prvního místa. Další den v semifinále porazili ZŠ Eden Praha a netrpělivě čekali na zápas o zlato. Ve finále nestačili na Uherský Brod a odvezli si stříbrné medaile. Adam Stejskal byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Kluci, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Odkaz na Externí odkaz celý článek a fotogalerii z vyhlášení.


Ocenění učitelů, 28. března 2017

Ocenění učitelů

Symbolicky v Den učitelů ocenil hejtman Josef Bernard 23 pedagogů ze škol v Plzeňském kraji za jejich úspěšnou pedagogickou práci. Z Gymnázia Luďka Pika, Plzeň se této cti dostalo PaedDr. Jitce Voráčové a Mgr. Ivaně Sirotkové.

Oběma kolegyním gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


Plzeňský kraj: plzensky-kraj.cz, 27. března 2017

V soutěži Gymnazista roku se utkalo 26 nejlepších studentů kraje

Gratulujeme našemu žákovi Josefu Valešovi za druhé místo v soutěži Gymnazista roku 2016.

Externí odkaz plzensky-kraj.cz/cs/clanek/v-soutezi-gymnazista-roku-se-utkalo-26-nejlepsich-studentu-kraje


Česká televize: ceskatelevize.cz, 25. března 2017

Externí odkaz ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166979-tyden-v-regionech-cechy/217411000390012-tyden-v-regionech (od 13:54)


6. ročník soutěže Ústy básníka, 22. března 2017

Ústy básníka Ústy básníka

Dne 22.března 2017 se konal již 6. ročník soutěže v recitaci poezie hispanofonních autorů Ústy básníka pro studenty španělského jazyka na Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů Praha s.r.o. V kategorii B (16 - 19 let) skončil na nádherném třetím místě Jan Smitka (5.L). Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


Zlatý erb ocenil ty nejlepší weby, Deník 21. března 2017

Naši žáci Martin Žatkovič a Tomáš Sandrini vyhráli 1. místo v krajském kole soutěže Junior Erb 2017 se stránkou Externí odkaz www.oddilsip.cz - Externí odkaz foto z ocenění.


Recitační soutěž Čtvrtlístek, 6. února 2017

Děčín a 6. ročník celostátní recitační soutěže Čtvrtlístek přivítají naše gymnázium i letos.

Divadlo Dialog letos 6. března znova propůjčilo své prostory regionálnímu kolu soutěže Memoriál Rostislava Čtvrtlíka - Čtvrtlístek. Naše gymnázium na tuto mladou soutěž reaguje od jejího počátku, kdy na celorepublikové úrovni soutěž figuruje popáté.

V regionálním kole zasedli v porotě herec a ředitel Divadla Dialog Jakub Zindulka, členka zapsaného spolku Čtvrtlístek Mgr. Lucie Benešová a Mgr. Janeta Benešová, zakladatelka a realizátorka soutěže, ředitelka Městského divadla Mladá Boleslav. Své výkony před nimi předvedli Martin Hložek z 5.L a Lucie Kepková a Jakub Vlach z 3.A.

Všichni naši soutěžící se umístili na stupních vítězů. V recitaci Martin Hložek na místě 3. a Jakub Vlach na místě nejvyšším - 1.

V dramatizaci pak Lucie Kepková a Jakub Vlach na místě druhém. Postupová první dvě místa ve dvou kategoriích nás tedy opět posunula do Děčína, kde proběhne kolo nejvyšší - celorepublikové, a to 21. a 22. dubna 2017.

Všem třem zúčastněným, kteří porotu svým vystoupením skutečně zaujali, blahopřejeme a za účast jim děkujeme. Na celostátní přehlídce jistého nepřehlédnutelného hereckého umu totiž jméno našeho gymnázia zazní už potřetí.

Mgr. Kielbergerová Radomíra

Čtvrtlístek
Čtvrtlístek
Čtvrtlístek
Čtvrtlístek

Výsledky soutěže Technická olympiáda Plzeňského kraje, 9. února 2017

Technická olympiáda Technická olympiáda

Ve čtvrtek 9. února 2017 se na Západočeské univerzitě v Plzni na Fakultě elektrotechnické konal již čtvrtý ročník Technické olympiády Plzeňského kraje. Jedná se o kolektivní soutěž, kde soutěžní tým musí tvořit nejméně 2 žáci z jedné střední školy v řešení tematických okruhů technických problémů. Z GLP se již potřetí zúčastnili Lukáš Frána a Viktor Procházka (oba ze 7. L), tentokrát s projektem Inteligentní skleník. Stejně jako v loňském roce obhájili mezi zúčastněnými gymnázii první místo.

Vítězům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci GLP.


GLP slaví ve florbale postup do celorepublikového kola, 26. ledna 2017

Dne 26.ledna 2017 se konal florbalový turnaj škol o postup do celorepublikového kola, které se bude konat v březnu v Praze.

Zpočátku vypadal zápas všelijak, ale naši hráči se snažili dorovnat a díky naší vřelé psychické i fyzické podpoře to dokázali. Třídní borci měli bojového ducha, který jim zápas pomohl dotáhnout do zdárného konce. Bohužel s mírnými pády. V prvním i druhém zápase ze sebe vydali to nejlepší a to se také odrazilo ne jejich vynikajícím výsledku. Náš školní florbalový tým měl podporu třídy 2.L a členů jejich rodin. Třída vytvořila transparenty s bezvadnými hesly. V některých napínavých chvílích se halou ozývalo nadšené jásání publika za doprovodu rytmického tleskání. Než naše třída ho haly dorazila, byly slyšet jen odrazy děravých míčků a florbalových hokejek. Ale po chvíli se atmosféra uvolnila a díky naší hlasité podpoře se začalo školnímu týmu dařit.

Vzhledem k velmi vyrovnaným výsledkům jsme byli rádi, že jsme tento turnaj vyhráli a postoupili tak do celostátního kola. Tímto bychom Vás rádi pozvali, abyste nás podpořili na finálovém turnaji.

Sekunda L, GLP

Fotogalerie je na adrese Externí odkaz facebook.com/glpplzen/photos/?tab=album&album_id=1400585263319134


Naši studenti se dostávají mezi výběr studentů ČR do chemických kempů

Po Míše Baníkové z 8.L (řešitelce korespondenčního kursu KSICHT), která se v létě zúčastnila chemického soustředění pořádaného PřF UK Praha, jsme se dozvěděli, že se také Michal Lindner ze 4.L dostal mezi výběr studentů - chemických olympioniků, a zúčastnil se letos v létě chemického soustředění Běstvinka, pořádaného VŠCHT Praha!

Michal Lindner, 4.L
Michal Lindner, 4.L
Michaela Baníková, 8.L
Michaela Baníková, 8.L

Letní chemické odborné soustředění Běstvinka

V týdnech 16. – 30. 7. 2016 jsem se zúčastnil letního chemického soustředění Běstvinka, pořádaného studenty z vysoké školy chemicko technologické (VŠCHT), kteří dle svých zkušeností ze svých let účastnění na Běstvině (pro olympioniky chemické olympiády kategorie C, B, A), uspořádali pro mladší děti výjimečný program. Na Běstvinku se lze přihlásit přes umístění v krajském kole CHO kategorie D (žáci 8. a 9. třídy).

Na chemickém soustředění lze získat významně mnoho vědomostí, zkušeností s chemickým náčiním, ale i mnoho kamarádů s podobnými zájmy, a také zábavy u celodenních i celonočních doprovodných her a výletů, či naprosto fascinujících táboráků, při zvuku libozvučných kytar.

Běstvinka
Běstvinka

Byli jsme společně se slovenskými spoluúčastníky rozděleni do šesti skupin po 12-13 lidech, ve kterých jsme poslouchali přednášky, laborantovali a dělali i ostatní činnosti.

Běstvinka

Denní harmonogram byl tvořen většinou ranní rozcvičkou, snídaní, prvního 90 min. bloku dopolední svačinovou pauzou 30 min., druhého bloku pauzou na oběd, poledním klidem, poté opět 3. blok, svačinová pauza, 4. blok a pauza před večeří, večeře, předvečerní volno, dobrovolné večerní přednášky na různá témata od nejen chemiků. O dopoledních a odpoledních hodinách probíhaly přednášky, či práce v laboratoři nebo dílně.

Myslím, že tento typ dobrovolného učení velice podporuji a byla pro mne i samotné soustředění vodítkem, že chemie je velice zajímavý obor a velice mne zajímá.

Doufám, že se sem opět dostanu a je to jedna z věcí, na kterou se těším téměř nejvíce.

Běstvinka
Běstvinka

Michal Lindner, 4.L

Chemické soustředění KSICHT

V červnu jsem se zúčastnila závěrečného soustředění Korespondenčního semináře inspirovaného chemickou tématikou, který pořádá Přírodovědecká fakulta Karlovy univerzity.

Hlavní náplní soustředění bylo prohloubení laboratorních zkušeností. Strávili jsme celé tři dny v laboratořích anorganické, organické a analytické chemie, kde jsme si vyzkoušeli tvorbu nejrůznějších anorganických preparátů, alkalimetrická stanovení nebo třeba Pechmannovu kondenzaci. Kromě laboratorních praktik jsme měli několik odborných přednášek o explozích, alkaloidech, výpočetní chemii, apod.Zajímavou součástí byla také exkurze do Ústavu organické chemie a biochemie, kde jsme si prohlédli některé z laboratoří a měli možnost mluvit s opravdovými chemiky. Mě nejvíc zaujala laboratoř pro vývoj léčiv.

Tyto aktivity zaměřené na rozvoj chemických dovedností doprovázel bohatý doprovodný program tvořený, kromě kratších her, i noční šifrovačkou po zajímavých místech Prahy a velkou večerní hrou, která nám měla přiblížit, jak vypadá studium na vysoké škole.

Soustředění jsem si moc užila a doufám, že se ho budu moci zúčastnit i v příštím roce.

Michaela Baníková, 8.L


GLP slaví ve florbale postup z kraje, 14. prosince 2016

Florbal

Po vyhraném obvodním a okresním kole nás 14. prosince 2016 čekalo krajské kolo v Rokycanech. Odehráli jsme celkem čtyři zápasy s celkovým skóre 15:1 v náš prospěch. Nejtěžším soupeřem byl Tachov, se kterým jsme v základní skupině vyhráli pouze 1:0. Na stejný tým jsme narazili i ve finále, kde jsme potvrdili naše kvality a po výhře 4:0 jsme s přehledem krajský turnaj ovládli a postoupili. Koncem ledna nás na Lokomotivě v Plzni čeká boj o republikové finále AŠSK ČR s vítězi Jihočeského a Středočeského kraje. Děkuji všem spolužákům za týmovou hru a panu učiteli Krupovi za trenérské pokyny.

Adam Stejskal, 2.L


Úspěch ve florbalu, 2. prosince 2016

Florbal

Naši florbalisti dosáhli na 1. místo v okresním kole ve florbalu (III.kategorie chlapci) a postupují do krajského kola.
 


Úspěch v M-F soutěži Náboj junior, 25. listopadu 2016

V pátek 25. 11. 2016 reprezentovala dvě družstva naše Gymnázium Luďka Pika v Plzni v 5. ročníku matematicko - fyzikální soutěže Náboj Junior pro žáky základních škol a víceletých gymnázií.

V soutěžním místě na Gymnáziu Mikulášské náměstí v Plzni obsadili:

  • čtvrté místo družstvo ve složení Adam Všaha, Jindřich Reichl, Denisa Šperlová a Marek Hanzl, 97. místo v republice
  • sedmé místo družstvo ve složení Adam Pešek, Petr Matas, Michaela Breníková a Václav Hajšman, 118. místo v republice.

V celé České republice soutěžilo celkem 283 družstev. Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci našeho gymnázia a gratujujeme k dosaženým výsledkům.

Externí odkaz Fotky a diplomy


Úspěch ve finále Dějepisné soutěže, 24. listopadu 2016

Dějepisná soutěž Dějepisná soutěž

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH NAŠÍ ŠKOLY VE FINÁLE DĚJEPISNÉ SOUTĚŽE ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH GYMNÁZIÍ!

Dne 24. listopadu 2016 se tým studentů našeho gymnázia v sestavě Josef Valeš, Monika Kapitánová a Veronika Majerová ze 7.L zúčastnil celostátního kola Dějepisné soutěže českých a slovenských gymnázií, která se již tradičně konala v Chebu.

Téma letošního jubilejního 25. ročníku, na kterém byla přítomna řada významných historiků a slavných osobností, znělo „Od diktatury k diktatuře“ (od osvobození 1945 do konce roku 1948).

Naše družstvo se z celkového počtu 75 gymnázií umístilo na 2. místě, čímž zatím dosáhlo největšího úspěchu GLP v historii soutěže.


Technika má zlaté dno, 26. října 2016

Ve středu 19. 10. 2016 se čtyřčlenný tým žáků Gymnázia Luďka Pika v Plzni a 14. ZŠ v Plzni Doubravce zúčastnil soutěže „Technika má zlaté dno“, kterou vyhlašuje Krajský úřad Plzeňského kraje. Družstvo ve složení Martin Stránský a Jaroslav Váňa z GLP a Tereza Bartovská a Viktor Faiman ze 14. ZŠ za necelých pět hodin sestavili ze stavebnic Merkur a Bofin elektrickou pilu, která nařezala lišty na rámeček obrázku, na němž byla prezentována soutěž a právě tento tým. Z devíti maturitních družstev jsme obsadili čtvrté místo.

Soutěžícím za reprezentaci své školy děkujeme a blahopřejeme!

Fotogalerie je na adrese Externí odkaz facebook.com/glpplzen/posts/1289769017734093


Plzeň 2015: facebook.com/Pilsen2015, 18. října 2016

Pěvecký sbor GLP na Bavorsko-českém festivalu Treffpunkt

Externí odkaz www.facebook.com/Pilsen2015/posts/1315002751851484


Dobročinný koncert, 9. června 2016

Ve čtvrtek 9. června 2016 na dobročinném koncertu v kostele sv. Martina a Prokopa v Lobzích vystoupily 4 pěvecké sbory - Berušky, Sluníčka, Sboreček GLP a Pěvecký sbor GLP, na kytaru Kristýna Procházková ze 3.L a na housle Kryštof Kohout ze 3.E.

Výtěžek akce 6 998 Kč ze vstupného bude věnován na vybavení školy Las Mercedes v Asunciónu - hlavním městě Paraguaye.

Za pořízení fotografií (ke zhlédnutí na Externí odkaz www.facebook.com/media/set/?set=a.1692914970973747) děkujeme panu P. Mazancovi (Externí odkaz Fotosvet.cz).

Dobročinný koncert
Dobročinný koncert
Dobročinný koncert
Dobročinný koncert

Úspěch ve finále soutěže ChemQuest 2016, 28. - 29. dubna 2016

ChemQuest - 5.L
ChemQuest - 3.L

Ve dnech 28. 4. a 29. 4. se konalo v prostorách VŠCHT Praha republikové finále chemické soutěže ChemQuest 2016. Naše gymnázium reprezentovaly dva týmy v kategorii SŠ. Téma bylo Chemie a elektřina. Tým ve složení Jiří Růžička, Veronika Groeslová a Jana Pojerová reprezentoval naše gymnázium s prací Jak přežít v přírodě a tým ve složení Eliška Růžičková a Zuzana Petrmichlová s prací Chemický catering. Oba týmy byly úspěšné, všechny pokusy se jim podařily a se ctí obstály i v závěrečném odpovídání na otázky poroty složené ze zástupců VŠCHT a Akademie věd. Oba týmy skončily na krásném děleném čtvrtém místě.

V kategorii ZŠ a nižší gymnázia reprezentoval naši školu tým ve složení Michala Breníková, Barbora Ulčová a Zuzana Semlerová. Téma bylo Chemie a supermarket. Dívky vystoupily s prací Chůvy – intelektuálky. Tým úspěšně předvedl svoji práci a skončil v celorepublikovém finále na šestém místě.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Externí odkaz umo4.plzen.eu/Files/umo4/multimedia/doubravecke_listy/2016/CERVEN_DL_2016.pdf (strana 11)


Koncert Pěveckého sboru GLP, 19. dubna 2016

Fotosvět

Dne 19. dubna 2016 se uskutečnil Jarní koncert Pěveckého sboru GLP z cyklu Zpíváme vám pro radost III. Děkujeme panu P. Mazancovi (Externí odkaz Fotosvet.cz) za pořízení videozáznamu - ke zhlédnutí na Externí odkaz youtube.com

Zpíváme vám pro radost III
Zpíváme vám pro radost III
Zpíváme vám pro radost III

Úspěch v celostátním kole Matematické olympiády, 8. dubna 2016

Matematická olympiáda kategorie A a P

Ve dnech 3.-8. dubna 2016 se konalo v Pardubicích ústřední kolo Matematické olympiády kategorie A a P. Naše gymnázium tam reprezentoval student 8.L Vojtěch Lukeš. I přes velkou konkurenci se v obou kategoriích stal úspěšným řešitelem, v kategorii A obsadil 24. místo a v kategorii P 11. místo.

Děkujeme za výbornou reprezentaci školy.


Dějepisná soutěž - úspěch v krajském kole, 6. dubna 2016

Dne 6. dubna 2016 se tým studentů našeho gymnázia (Josef Valeš, Monika Kapitánová a Veronika Majerová, všichni ze 6.L) zúčastnil krajského kola dějepisné soutěže gymnázií. Téma letošního ročníku znělo „Od diktatury k diktatuře“ (od osvobození 1945 do Února 1948). Naše družstvo obsadilo 2. místo a postupuje na finálové klání českých a slovenských gymnázií v Chebu, které se uskuteční v listopadu.

Dějepisná soutěž - ocenění Dějepisná soutěž - soustředění Dějepisná soutěž - diplom - 2. místo Dějepisná soutěž - pamětní list


Den frankofonie na GLP, 23. března 2016

Den frankofonie na GLP

U příležitosti Mezinárodního dne frankofonie 20. března připravili naši studenti 23. března Den frankofonie na naší škole. Pekly a prodávaly se palačinky, probíhaly kurzy francouzštiny a školou zněla francouzská hudba.

Více v galerii na stránce Externí odkaz Alliance Française de Plzeň (Facebook).


Úspěch v krajském kole soutěže, 14. března 2016

Soutěž ve francouzském jazyce

Dne 16. 3. proběhlo krajské kolo Soutěže ve francouzském jazyce, kterého se zúčastnili i studenti našeho gymnázia. I přes velkou konkurenci si Anna Vodová (5.L) a Michaela Lišková (3.A) vybojovaly 2. a 3. místo v kategorii B1. Děkujeme studentům za účast a čas věnovaný přípravě. Ani malý počet studentů francouzštiny nám nebrání dosahovat výborných výsledků.


Waldmünchen, 14. března 2016

Waldmünchen

Dne 14. 3. 2016 vyrazil výběr žáků gymnázia Luďka Pika do bavorského Vzdělávacího centra pro mládež ve Waldmünchenu. Hned po příjezdu nás čekal vydatný, výborný oběd. O jídle nám bylo již před odjezdem mnoho vyprávěno, ale nikdo z nás nečekal, že to bude až taková báseň. Kromě jídla jsme měli i o zábavu postaráno, a to díky skvělému týmu česko-německých animátorů, kteří pro nás neustále měli připraveno spoustu zábavných her, projektů a aktivit. Pouštěli jsme se do nich s elánem a chutí a také s našimi německými vrstevníky. Hlavním tématem, které provázelo všechny aktivity, bylo česko-německé přátelství, vztahy mezi našimi zeměmi, naše podobné i odlišné zvyklosti.

A věřte mi, že je opravdu krásné pracovat na takovém projektu se svými novými německými přáteli.

Vojtěch Junger, Gymnázium Luďka Pika, 5.L


Republikové finále ve florbale, 22. března 2016

Pamětní list

Dne 10. března 2016 nastává dlouho očekávaný okamžik, konečně nasedáme do vlaku a míříme do středočeského městečka Benešova u Prahy, kde budeme hájit barvy našeho gymnázia na LEXX Republikovém finále AŠSK ČR ve florbale. V úvodu nás čekaly tři kvalifikační zápasy ve skupině. Po statečném výkonu jsme s trochou smůly sice nepostoupili do medailových bojů, ale i tak jsme uhájili krásné páté místo, na které jsme velmi hrdí. Rád bych v první řadě poděkoval panu učiteli Krupovi, který nás provedl celou nelehkou kvalifikací, dále panu učiteli Pavlíčkovi, za doprovod a v neposlední řadě i rodičům, kteří vážili cestu, aby nás podpořili a povzbudili. Největší dík však patří našemu týmu, který prokázal nejen sportovní dovednosti, ale i odvahu, nezlomného týmového ducha a smysl pro fair play.

Tomáš Páník, 2.L


Vítěz regionálního kola soutěže Memoriál Rostislava Čtvrtlíka jede na republikové finále do Děčína, 17. března 2016

Čtvrtlístek - Vlach
Jakub Vlach, student 2.A

Regionální kolo Plzeňského kraje soutěže Čtvrtlístek proběhlo 7. března 2016 jako tradičně v Divadle Dialog. Naše gymnázium se této mladé recitační soutěže zúčastňuje pravidelně, před třemi roky jsme dokonce zaznamenali úspěch účasti ve finále, a tak jsme do soutěže vstupovali i letos jako škola s jistým kreditem. Po Dianě Řeháčkové se díky skvělému výkonu Jakuba Vlacha, kterého porota ocenila 1. místem, dočkáme letos další finálové účasti.

Pátý ročník soutěže Memoriál Rosti Čtvrtlíka – Čtvrtlístek, se koná v sedmi regionech republiky pod záštitami primátorů měst a pod patronací předních herců – jmenovitě Radka Valenty a Jana Potměšila. V regionální soutěžní přehlídce zasedla porota ve složení – Janeta Benešová ze sdružení Čtvrtlístek, herec divadla Pod Palmovkou René Přibil a Rndr. Eva Cundelová. Jakub Vlach porotu zaujal citlivým podáním textu Jiřího Schneidera Zrza a úsměvnou sondou do nitra mužské ješitnosti v textu Jiřího Suchého Ideální člověk.

Talentovanému studentovi Jakubu Vlachovi, kterého loni nechalo štěstí těsně pod pomyslným finálovým stupněm, k letošnímu úspěchu blahopřejeme. Zároveň věříme, že tak jako už podruhé porotu zaujal u nás v Plzni, bude mu přáno i na celorepublikovém finále v Děčíně v půlce dubna.


Žáci GLP převzali ceny z rukou hejtmana v soutěži Technická olympiáda Plzeňského kraje, 18. února 2016

Technická olympiáda

V prostorách Západočeské univerzity v Plzni na Fakultě aplikovaných věd se ve čtvrtek 18. února 2016 konal 3. ročník soutěže Technická olympiáda Plzeňského kraje. Ve velké konkurenci 14 středních škol s celkovým počtem 114 žáků se 39 soutěžními pracemi si velmi úspěšně vedly v této kolektivní soutěži tři soutěžní týmy žáků Gymnázia Luďka Pika, Plzeň. Před odbornou porotou a ostatními soutěžícími obhájili své práce. Mezi vítězné práce patří Laserová harfa, kterou i s hudební ukázkou prezentovali Lukáš Frána a Viktor Procházka ze 6. L, další v pořadí byl tým žáků 7. L ve složení Jaroslav Váňa, Vojtěch Zajíc a Monika Merhoutová. Tým ve spolupráci s ZČU vypracoval práci Projevy výbojové činnosti na zařízeních vysokého napětí. Cennou zkušeností byla soutěž i pro třetí tým sestavený opět z žáků 6. L – Matěj Prantl, Pavel Treml, Jan Trejbal - s prací Problematika fotovoltaické energetiky.

Vítězům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci GLP.


Postup na republikové finále ve florbalu, 26. ledna 2016

Po vítězstvích v obvodním, okresním a krajském kole se naše florbalové družstvo hochů v kategorii ročníků 2002-2003 zúčastnilo kvalifikace na MČR, které se odehrálo 26. 1. 2016 v plzeňské hale Lokomotiva.

S podporou našich spolužáků jsme dokázali porazit oba dva naše soupeře ze Středočeského a Jihočeského kraje a mohli jsme tak slavit postup na MČR, které se bude konat v březnu v Benešově. Chtěl bych poděkovat svému družstvu za skvělý týmový výkon, výborně chytajícímu brankáři a v neposlední řadě našemu panu profesoru Krupovi, který se stal naším koučem.

Petr Majer (2. L)


Hromnice po francouzsku, leden 2016

Hromnice po francouzsku Hromnice po francouzsku Hromnice po francouzsku  

La Chandeleur je svátek světla a má kořeny v keltských svátcích. Hromnice se sice v České republice nějak významně neslaví, ale 2. únor je ve Francii svátkem palačinek. Studenti GLP samozřejmě využili této příležitosti, a protože 2. únor letos připadá na jarní prázdniny, oslavili La Chandeleur o týden dříve (5.L, 1.A, 3.A).


Rosteme s knihou - Divergence - Veronika Rothová, prosinec 2015

V průběhu září až listopadu probíhala na školách celostátní soutěž Rosteme s knihou. Tohoto projektu se zúčastnila třída 3.L našeho gymnázia. V celostátní soutěži se o finálové posty pěti nejlepších ucházelo 105 souborů. Předmětem byl patnáctiminutový blok scénického čtení, které mělo prokázat vnímání textu dětmi v podpoře o vyšší čtenářskou gramotnost.

Třída 3. L nastudovala text Veroniky Rothové Divergence. Scénickému projevu, celému projektu a provázání jednotlivých složek věnovalo sedmnáct účastníků nemalou pozornost. Ačkoliv se do úzkého výběru naše třída nedostala, její práce, veskrze samostatná, byla porotou oceněna jako velmi zdařilá.

Příspěvek, který porota oceňovala, vznikl díky skvělé spolupráci pana Petra Mazance a jeho dotvoření definitivy, natáčení s partnerskou podporou poskytlo Divadlo Dialog.


Vánoční koncert, 8. prosince 2015

V úterý 8. prosince 2015 se uskutečnil Vánoční koncert. Za pořízení videozáznamu (ke zhlédnutí na Externí odkaz youtube.com) děkujeme panu P. Mazancovi (Externí odkaz Fotosvet.cz).


XXIV. ročník dějepisné soutěže gymnázií, 26. listopadu 2015

24. ročník dějepisné soutěže - náš tým

Ve čtvrtek 26. listopadu v Chebu vypukla prestižní soutěž studentů českých a slovenských gymnázií. Celostátního kola se zúčastnilo 75 tříčlenných družstev, nejúspěšnějších v krajských kolech.

Tématem letošního ročníku byly české a slovenské dějiny v letech 1939-1945. Naše družstvo ve složení - Michaela Vastlová (8. L), Veronika Majerová (6. L) a Monika Kapitánová (6. L) se umístilo na devátém místě.


Pěvecký sbor, 19. - 22. listopadu 2015

Diplom - Sboreček GLP Diplom - Pěvecký sbor GLP

Pěvecký sbor GLP se ve dnech 19. - 22. 11. 2015 zúčastnil 7. celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů OPAVA CANTAT, odkud si za své vystoupení v přehlídkové kategorii přivezl dvě Zvláštní ceny poroty.

Blahopřejeme paní sbormistryni Miriam Sudkové a všem účinkujícím a těšíme se na vánoční koncert.


Soutěž KOMIKS IN, 7. listopadu 2015

KOMIKS IN

7. listopadu byl zakončen festival Bonjour Plzeň, kde byly předány ceny v soutěži KOMIKS IN. Studenti našeho gymnázia převzali tři ocenění – Adam Kůs, Veronika Groeslová, Jana Pojerová, David Bárta, Zuzana Petrmichlová, Eliška Růžičková a Petra Benediktová.


Plzeňský kraj: plzensky-kraj.cz, 16. - 27. října 2015

Pohár hejtmana ve florbale vybojovalo Gymnázium Luďka Pika

Externí odkaz www.plzensky-kraj.cz/cs/clanek/pohar-hejtmana-ve-florbale-vybojovalo-gymnazium-ludka-pika


Společné kořeny České republiky a Rakouska, 16. října 2015

Společné kořeny České republiky a Rakouska

Naše škola disponuje velmi kvalitním programem pro studenty německého jazyka, ať už se jedná o různé dvojjazyčné projekty, výměnné pobyty či soutěže. Příkladem mezinárodní spolupráce byla také výtvarná soutěž, vyhlášená Studijní a vědeckou knihovnou, Rakouskou knihovnou Plzeňského kraje k jejímu dvacetiletému výročí. Soutěžní téma pro tento rok neslo název „Společné kořeny Rakouska a České republiky“. Naše gymnázium obsadilo první místo s dílem, které můžete vidět vedle (Štěpánka Luhanová, 6.L).


2. ročník kuchařské soutěže, 16. října 2015

Kuchařská soutěž

V pátek 16. října od 11.50 v učebně A15 proběhla pdf soutěž v přípravě španělských specialit(x). Můžete si prohlédnout fotogalerii z průběhu (foto M. Burešová).


Dobročinný koncert, 15. června 2015

Dobročinný koncert
 
Dobročinný koncert
Dobročinný koncert
 
Dobročinný koncert

Ve čtvrtek 11. června 2015 na dobročinném koncertu v kostele sv. Martina a Prokopa v Lobzích vystoupily 4 pěvecké sbory - Berušky, Sluníčka, Sboreček GLP a Pěvecký sbor GLP, na flétnu zahrála Tereza Mazancová z 2.L.

Výtěžek akce 6 886 Kč, z toho 5 383 Kč ze vstupného, bude věnován na vybavení školy Las Mercedes v Asunciónu - hlavním městě Paraguaye.

Za pořízení videozáznamu (ke zhlédnutí na Externí odkaz youtube.com) děkujeme panu P. Mazancovi (Externí odkaz Fotosvet.cz).


Birmingham Boys Choir Tour 2015, 5. června 2015

Pěvecký sbor

Pěvecký sbor GLP byl vybrán, aby 5. 6. 2015 dopoledne zazpíval s chlapeckým sborem z partnerského města Birmingham (Alabama, USA) v katedrále sv. Bartoloměje.
Video (děkujeme panu P. Mazancovi) ke zhlédnutí na Externí odkaz youtube.com.


VŠCHT Praha: www.vscht.cz, 27. března 2015

Úspěch našich žáků v přírodovědné soutěži ChemQuest

ChemQuest

Externí odkaz www.vscht.cz/popularizace/media/tiskove-zpravy/12763/15440

img Článek v Deníku, 4. dubna 2015

Zvítězili jsme v celostátním kole přírodovědné soutěže ChemQuest 2015!

"Taková malá chemická pohádka" - to je název vítězné práce týmu naší školy ve složení Jiří Růžička, Veronika Groeslová, Jana Pojerová a Eliška Růžičková ze 4.L.

Velké finále kategorie ZŠ a nižších gymnázií se uskutečnilo 27. 3. 2015 v posluchárně VŠCHT Praha. Soutěžící měli za úkol předvést před odbornou komisí a publikem chemický experiment na téma Chemie a umění. Konkurence byla vysoká, ale naše pojetí chemické pohádky se čtyřmi předvedenými pokusy zaujalo porotu natolik, že jsme zvítězili! Studenti tak vyhráli pro školu 7 000 Kč na vybavení chemické laboratoře.

Studentům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


Úspěchy našich žáků - pěvecké sbory, 31. března 2015

Diplom - Sboreček GLP Diplom - Pěvecký sbor GLP

Oba naše pěvecké sbory (Sboreček GLP a Pěvecký sbor GLP) se umístily 31. března 2015 na Regionální přehlídce středoškolských pěveckých sborů v Rokycanech ve ZLATÉM PÁSMU. Oba sbory postupují do celostátního kola.


Recitační soutěž Čtvrtlístek: ctvrtlistek.cz, 20. března 2015

Regionální kolo - Memoriál Rosti Čtvrtlíka 2015

Dne 16. března 2015 proběhlo v Divadle Dialog krajské kolo recitační soutěže Čtvrtlístek. Naše gymnázium vyslalo do soutěžního klání čtyři soutěžící : Lucii Malánovou z 3. E, Lucii Kepkovou a Jakuba Vlacha z 1. A a Dianu Řeháčkovou z 8. L. Z mediálně známých osobností zastoupených v porotě plzeňské soutěže jmenujme alespoň ty herecké – Andreu Černou a René Přibila.

Do celostátního kola, které se uskuteční 14. dubna 2015 v Děčíně, nepostupujeme, ale v konkurenci jsme obstáli. Lucie Kepková a Jakub Vlach z 1. A se s dramatizací textu Hrdý Budžes umístili na třetím místě. Všem účastníkům za vzornou reprezentaci školy děkujeme, jejich účasti v nelehkém konkurenčním prostředí si vážíme a k úspěchům gratulujeme. Více v přiloženém článku z Plzeňského deníku.

img Článek v Deníku, 31. března 2015


YouTube - Plzeňská 1: youtube.com, 10. února 2015

Technická olympiáda Plzeňského kraje

Externí odkaz www.youtube.com/watch?v=TSHXlYfiA50


Plzeňský deník: plzensky.denik.cz, 4. února 2015

Technika a ICT – Cherchez la femme!

Externí odkaz plzensky.denik.cz/zpravy_region/pocitace-nemaji-byt-domenou-muzu-20150204.html


Portál Městské policie Plzeň: mpplzen.cz, 26. června 2014

Strážníci na Gymnáziu Luďka Pika

Externí odkaz www.mpplzen.cz/aktuality/straznici-na-gymnaziu-ludka-pika.aspx


Plzeňský kraj: plzensky-kraj.cz, 13. - 15. června 2014

Plzeňský kraj hostil celostátní kolo Středoškolské odborné činnosti

Externí odkaz www.plzensky-kraj.cz/cs/clanek/plzensky-kraj-hostil-celostatni-kolo-stredoskolske-odborne-cinnosti


Centrum Bavaria Bohemia: bbkult.net, 18. května 2014

Schönsee - závěrečný koncert Hudby bez hranic a vernisáž výstavy Venkov Plzni v CeBB

Externí odkaz www.bbkult.net/redaktion/details/14002504897533.html


Diecézní charita Plzeň: dhcp.cz, 4. května 2014

Dobročinný koncert

Externí odkaz www.dchp.cz/aktuality/clanky/dobrocinny-koncert


Novinky.cz: novinky.cz, 4. února 2014

Studenti plzeňského gymnázia vystavují v galerii

Externí odkaz www.novinky.cz/vase-zpravy/plzensky-kraj/plzen-mesto/124-22563-studenti-plzenskeho-gymnazia-vystavuji-v-galerii.html


Plzeň: plzen.eu, 3. prosince 2013

Primátor Baxa debatoval se studenty Gymnázia Luďka Pika

Externí odkaz www.plzen.eu/obcan/aktuality/z-mesta/primator-baxa-debatoval-se-studenty-gymnazia-ludka-pika.aspx


Plzeňský deník, 12. června 2013

Dvojjazyčné studium

(klikněte na obrázky pro zvětšení)

Plzeňský deník - 12. června 2013

Plzeňský deník - 12. června 2013

Plzeňský deník - 12. června 2013

Plzeňský deník - 12. června 2013


Naděje, únor 2012

GLP pro Nadaci kostní dřeně

(klikněte na obrázky pro zvětšení)

Naděje - únor 2012
Naděje - únor 2012

Kalendář

Úřední hodiny
o jarních prázdninách

pondělí 2. března
středa 4. března
9:00 - 13:00

Jarní prázdniny
2. - 6. března 2020

Stravovací komise
schůzka v jídelně
každý druhý čtvrtek
o první velké přestávce

Fotogalerie

uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk uk

Odkazy

Logo sboru
www.facebook.com/
peveckysborglp

SOČ Plzeňského kraje
Logo SOČ
www.glp.cz/socka

Matematická olympiáda
Plzeňského kraje

Stránky MO PK
www.glp.cz/mo

Krajský parlament dětí a mládeže PK
Stránky KPDM PK
parlament.radovanek.cz

Časopis GLP Luděk
Časopis Luděk
facebook.com/
Luděk-GLP-205645907149/

Dotace na projekt
Zpíváme vám pro radost VI
Městský obvod Plzeň 4
umo4.plzen.eu

Charity

Diakonie - chcete být dobrovolníkem?
Diakonie
Externí odkaz www.diakoniezapad.cz

Člověk v tísni
regionální pobočka Plzeň
Člověk v tísni
Externí odkaz www.clovekvtisni.cz

Diecézní charita Plzeň
Charita
Externí odkaz www.dchp.cz

© 2020 Gymnázium Luďka Pika | webmaster@gop.pilsedu.cz | pdf Prohlášení o přístupnosti